Szelki dla psa

Aktywne filtry

Właściciele psów często stają przed dylematem jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla ich pieska podczas spacerów. Obroża czy szelki?

Obroże mają niewątpliwą zaletę w przypadku psów trudnych, agresywnych jest większa kontrola nad głową zwierzęcia. Jednak w przypadku problemów z oddychaniem należy z nich stanowczo zrezygnować. Poza tym pies, który bardzo ciągnie na smyczy może przeciążyć szyje. Z obroży często korzystają pieski ras ozdobnych, wystawowych. Obroża jednak musi być dobrze dopasowana by nie sprawiała dyskomfortu poprzez za mały obwód ani nie była za luźna, by uniknąć wycierania sierści.

Dla szczeniaczków polecamy szelki. Dużo trudniej jest się z nich psu wyswobodzić i uciec. Przewagą szelek nad obrożą jest też to, że obciążenie wynikające z ciągnięcia na smyczy rozkłada się na większej powierzchni ciała.

Jeśli od początku będziemy zakładać psu szelki, obroże, wyprowadzać go na smyczy będzie to dla niego naturalne i nie będzie stanowiło problemu. W szczególności do szelek należy przyzwyczajać psy pociągowe rasy malamut, husky, samoyed. W ten sposób można wdrożyć zwierzęta tych ras do lubianych przez nie czynności – ciągnięcia roweru, sanek itp. Tego rodzaju zabawy wymagają zakładania specjalnych uprzęży, nigdy obroży.

Jakie szelki?

Wybór szelek dla psa to istotna kwestia w kompletowaniu wyprawki, Zapewniają one bezpieczeństwo psa podczas spacerów, więc muszą być odpowiednio dobrane rozmiarem i fasonem.

Mamy do wyboru szelki dla psa spośród skórzanych, taśmowych oraz uwielbianych bezuciskowych.

Najpopularniejsze są szelki z taśmy, które łatwo się pierze i szybko schną. Posiadamy w naszym asortymencie szelki taśmowe marki Puppymour pokryte welurowym materiałem tapicerskim, dzięki czemu unikniemy wycierania się sierści. Podszyte pianką, która zapobiega otarciom na skórze psa. Każdy detal jest dopracowany, a złote okucia i oryginalne dodatki gwarantują niepowtarzalność produktu. Motyw skrzydeł, które zdobi szelki rozkochał w sobie celebrytów.

Jeśli piesek ma wrażliwą skórę lub problemy z zapadającą się tchawicą najlepiej wybrać szelki bezuciskowe, które podszyte są oddychającą pianką lub ociepleniem zimowym. W naszym sklepie Modeldog znajdziecie szelki dla psa w wielu opcjach kolorystycznych i wzorach. W kolekcji Jesień/zima są ocieplane miłym futerkiem. Zewnętrzny materiał jest wodoodporny lub zamszowy, czasem bawełniany. Wykończone pikowaniem lub o gładkiej fakturze materiału. Wszystkie szelki posiadają oryginalny logotyp marki w formie emblematu oraz gumowe lub metalowe metki.

Na jesień/zimę, nawet chłodniejszą wiosnę mamy w ofercie szelki w formie kamizelki, które mogą zastąpić ubranko w przypadku piesków, które nie lubią się ubierać. Zakrywają one klatkę piersiową milutkim materiałem, który chroni przed utratą ciepła.

Skórzane szelki zawsze są pełne elegancji i prestiżu. Marka Smart Animal daje dożywotnią gwarancję swoich wyrobów co bezpośrednio świadczy o ich wysokiej jakości.

Szelki dla psa, który ciągnie na smyczy, będą na pewno wygodniejsze w prowadzeniu go i bezpieczniejsze niż obroża. Obroża w takim wypadku powinna być stosowana wyłącznie jako wizualny dodatek i system identyfikacji psa poprzez przypiętą do niej adresówkę.

By dobrać odpowiedni rozmiar szelek należy zmierzyć dokładnie obwód klatki piersiowej oraz obwód szyi, dodać centymetr lub dwa do uzyskanych miar by szelki nie były za ciasne i nie krępowały ruchów. Uwaga! Nie kupuj za dużych rozmiarów ponieważ pies może przekładać łapki podczas poruszania się.