Ubranka dla psa na lato - na co zwrócić uwagę?

Komentarz: 0 Wyświetlenia: 29

Lato to czas, kiedy możemy cieszyć się ciepłą pogodą i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Nie zapominajmy jednak, że nasze psy również odczuwają zmiany temperatury i potrzebują komfortu i wygody. Podpowiadamy, jak wybrać ubranka dla psa na lato.

Dzięki dobrze dobranym akcesoriom nasz pupil też będzie mógł się cieszyć latem i piękną pogodą. Dlatego warto zająć się tą kwestią już teraz, zanim przyjdą największe upały, letnie spacery i urlopowe wyjazdy.

Lekki materiał to podstawa

Pierwszym i najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonane są ubranka. Latem najlepiej sprawdzają się lekkie, oddychające tkaniny, które nie będą przegrzewać psa. Wybieraj ubranka z bawełny lub specjalnych tkanin technicznych, które są przewiewne i odprowadzają wilgoć. Unikaj syntetycznych materiałów, które mogą powodować przegrzewanie i podrażnienia skóry.

Komfort i dopasowanie, czyli jak wybrać ubranka dla psa na lato?

Ubranko nie powinno być zbyt ciasne ani zbyt luźne. Zbyt ciasne może ograniczać ruchy psa i powodować dyskomfort, z kolei zbyt luźne może przeszkadzać w bieganiu i zabawie. Ważne jest, aby ubranko było dobrze dopasowane do wielkości i kształtu psa. Przy wyborze rozmiaru warto zmierzyć obwód klatki piersiowej, długość grzbietu oraz obwód szyi psa.

Ochrona przed słońcem

Latem, podobnie jak ludzie, psy mogą być narażone na szkodliwe promieniowanie UV. Warto więc wybrać ubranka, które zapewniają ochronę przed słońcem. Niektóre modele ubranek są wykonane z materiałów z filtrem UV, które chronią skórę psa przed poparzeniami słonecznymi. Szczególnie psy o krótkiej sierści i jasnej skórze są bardziej podatne na działanie promieni słonecznych.

Ubranka dla psa na lato, czyli styl i funkcjonalność

Oprócz komfortu i ochrony warto zwrócić uwagę na styl i funkcjonalność ubranek. W ofercie ModelDog znajdziesz szeroki wybór wzorów i kolorów, które pozwolą Ci dopasować ubranko do osobowości Twojego psa. Ubranka na lato powinny być proste do zakładania i zdejmowania, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Warto wybrać modele z zapięciami na rzepy lub zatrzaski, które ułatwiają szybkie ubieranie psa.

Dodatkowe akcesoria

Latem, oprócz podstawowych ubranek, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które zwiększą komfort i bezpieczeństwo psa. Chusty chłodzące, kamizelki chłodzące czy buty ochronne to tylko niektóre z produktów, które mogą okazać się przydatne podczas upalnych dni. Chusty i kamizelki chłodzące są nasączane wodą i pomagają w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała psa, natomiast buty ochronne chronią łapy przed gorącym asfaltem czy piaskiem.

Wybór odpowiednich ubranek dla psa na lato to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim komfortu i bezpieczeństwa naszego pupila. W ofercie ModelDog znajdziesz szeroki wybór produktów, które spełnią wszystkie te kryteria i pozwolą Twojemu psu cieszyć się latem w pełni. Jeśli masz pytania dotyczące wyboru ubranek, nasz zespół chętnie pomoże i doradzi najlepsze rozwiązania dla Twojego czworonożnego przyjaciela.

Idealnie dobrane dla Twojego pupila szelki znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zobacz także naszą wizytówkę Google.

Komentarze

Zostaw swój komentarz