Jak dobrać szelki dla psa?

Komentarz: 0 Wyświetlenia: 185

Twój pupil nie lubi obroży? Nie musi jej nosić! Podpowiadamy, jak dobrać szelki dla psa, by były wygodne i bezpieczne. 

Od kilku las szelki dla psów są coraz częściej wybieraną alternatywą dla obroży. Co więcej, w przypadku niektórych ras psów taka opcja jest nawet zalecana. Wpływa to na zdrowie i komfort tych czworonogów. Na rynku dostępna jest cała gama modeli, wzorów, kolorów i rozmiarów. Skąd zatem wiedzieć, jak dobrać szelki dla psa?
Przede wszystkim trzeba zastanowić się, w jakim celu będą zakładane. Mamy szelki spacerowe, takie najbardziej popularne. Są też szelki przeznaczone dla szczeniąt. Można kupić również szelki zaprojektowane z myślą o psach, które towarzyszą swoim opiekunom podczas uprawiania sportów. Są też takie, które kupuje się na podróż samochodem.

Jaki dobrać szelki dla psa pod kątem rozmiaru?

Należy najpierw zmierzyć czworonoga. Pod uwagę musimy wziąć obwód szyi, klatki piersiowej i długość grzbietu. Następnie producenci szelek zamieszczają informacje o rozmiarach w tabelach. Z wymiarami naszego psa łatwo dopasujemy właściwy rozmiar.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, dobierając szelki dla psa?

Dobrym pomysłem będzie też dopasowanie kroju szelek. Są takie zakładane przez głowę lub łapy. Warto dopasować szelki też pod kątem materiału, tak by był wygodny dla psiaka. Nie mogą one utrudniać poruszania ani oddychania.

Szelki idealne dobrane dla twojego pupila znajdziesz na naszym sklepie internetowym.

Zobacz także naszą wizytówkę Google.

Komentarze

Zostaw swój komentarz