Jak dopasować szelki dla psa?

Komentarz: 0 Wyświetlenia: 95

Jak dopasować szelki dla psa? - to pytanie często pojawia się w momencie decyzji o zakupie szelek. Kluczowe jest, aby dopasować je do wielkości i kształtu naszego pupila. Ten artykuł pomoże Ci w tym zadaniu.

Jak dopasować szelki dla psa — krok po kroku

W pierwszej kolejności należy zmierzyć obwód klatki piersiowej psa, który jest najważniejszy przy wyborze odpowiednich szelek. Powinno się to zrobić tuż za przednimi łapami. Ważne jest, aby pomiar był dokładny, ale nie zbyt ciasny. Zmierzony obwód powinien być porównany z tabelą rozmiarów producenta szelek.

Zasady wyboru odpowiednich szelek

Należy pamiętać, że szelki powinny być dobrze dopasowane, ale nie zbyt ciasne — pies powinien mieć swobodę ruchów. Idealne szelki powinny mieć regulację, co pozwoli na idealne dopasowanie do sylwetki psa. Ważne jest także, aby szelki były wykonane z materiałów miłych dla skóry psa.

Zakładanie szelek

Po zakupie szelek, które zostały odpowiednio dopasowane, przyszedł czas na ich założenie. Przeważnie szelki są zakładane przez głowę naszego pupila, a zapięcie znajduje się na grzbiecie. Każda marka ma jednak inny sposób zapinania, dlatego warto zapoznać się z instrukcją producenta.

Dopasowanie szelek dla psa nie jest trudne, ale wymaga odrobiny cierpliwości. Pamiętaj, że wygodne i dobrze dobrane szelki zapewnią Twojemu psu bezpieczeństwo i komfort podczas spacerów.

Szelki idealne dobrane dla twojego pupila znajdziesz na naszym sklepie internetowym.

Zobacz także naszą wizytówkę Google.

Komentarze

Zostaw swój komentarz