Jak zmierzyć szelki dla psa?

Komentarz: 0 Wyświetlenia: 164

Spacery dla Twojego pupila to nie tylko dobra zabawa, ale ważna kwestia zdrowotna. Zastanawiasz się, jak zmierzyć szelki dla psa? Podpowiadamy.

Spacery z psem to obowiązek każdego właściciela czworonoga. Warto więc zadbać, by i nas, i dla naszych czworonogów była to przyjemność. Kluczem są odpowiednie akcesoria, nie tylko smycz i obroża. Dlatego dziś podpowiadamy, jak zmierzyć szelki dla psa.

Szelki są doskonałą alternatywą dla obroży. Przede wszystkim dlatego, że są bardzo praktyczne i wygodne. Sprawdzają się też w przypadku małych ras. Z powodzeniem można je zakładać psiakom o krótkiej szyi. Warto jednak pamiętać o najważniejszym. Szelki muszą być odpowiednio dobrane rozmiarem. Tylko wtedy będą wygodne, bezpieczne i spełnią swoją funkcję.

Jak zmierzyć szelki dla psa? Model norweski i easy go

Sposób mierzenia psiaka zależy od rodzaju szelek. Do pobrania miary wystarczy centymetr krawiecki. W przypadku szelek norweskich i tzw. easy go należy zmierzyć obwód klatki piersiowej oraz mostkowy.

Jak zmierzyć szelki dla psa? Model guardy

Ten rodzaj szelek wymaga kilku wymiarów więcej. Musimy zmierzyć psa w najszerszym miejscu szyi. Koniecznie należy zmierzyć także odcinek górny — od nasady karku do obwodu piersiowego. Następnie należy sprawdzić, ile nasz pupil mierzy w klatce piersiowej. I na koniec musimy podać wymiary odcinka dolnego. Jest to obwodu piersiowego do dolnej łapy.

Każdy sklep udostępnia tabelę rozmiarów. Można porównać wymiary psa z dostępnymi rozmiarówkami. Jeśli już wiesz, jak zmierzyć szelki dla psa, ich zakup będzie dziecinnie prosty!

Szelki idealne dobrane dla twojego pupila znajdziesz na naszym sklepie internetowym.

Zobacz także naszą wizytówkę Google.

Komentarze

Zostaw swój komentarz