Jak kupić psa rasowego z wiarygodnego źródła?

Komentarz: 0 Wyświetlenia: 205

Jako groomer obracam się wśród hodowców psów, więc często znajomi przed wyborem pieska odzywają się do mnie z pytaniem „czy znam?”, „czy kojarzę”, „mam wpłacić zaliczkę a nie wiem czy to nie oszust?”

Wiem, że to trudny temat dla osób, które po prostu, najzwyczajniej „nie siedzą w tym”, chcą tylko kupić psa i nie trafić na pseudohodowcę.

Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście wbrew pozorom cena psa dużo mówi, ponieważ każda rasa psa ma widełki cenowe jakich można się spodziewać. Na cenę na pewno mają wpływ: geny, sukcesy rodziców, rasa psa, umaszczenie psa i to czy będziemy chcieli dalej pieska rozmnażać czy będzie poddany kastracji.

Kolejno domniemany hodowca musi być zarejestrowany w Związku Kynologicznym. Wyłącznie w związku kynologicznym, wszelkie Stowarzyszenia to nie jest to samo.

Następnym aspektem, który potwierdza wiarygodność, że jest to piesek rasowy to to, że nigdy rodowodu nie dostajemy u hodowcy. Zawsze hodowca daje nam matrykę i kolejno udajemy się do Związku po rodowód.

Rodowód rodziców wybranego przez nas szczeniaczka powinien zawierać dwa znaczki:

Piesek powinien być odbierany przez was z hodowli, nie podrzucany gdzieś tam przez kogoś tam. Najlepiej byłoby zobaczyć rodziców i miot. Często pieska wybiera się wcześniej lub wybierany jest dla was przez hodowcę (to zdarza się często w przypadku ras trudnych do wychowania, ponieważ to hodowca przygląda się od narodzin temperamentom psów i najlepiej wie do jakiego domu czy właściciela będzie pasował psi przyjaciel). Pieska odbiera po ukończeniu dwóch miesięcy.

Tags: Rasy psów

Komentarze

Zostaw swój komentarz